• Јавете се за поддршка +86-17328959173

1950’s American diner retro furniture

Краток опис:

NEYI American diner Retro 1950 booth sofa

Including 1 седиште, 2 седиште, 3 seat and corner seat

Детали за производот

Ознаки на производот

Воведување на производ:

Red and white color is classic choice and always popular in diner using and house kitchen. Welcome to send us your floor plan then we can work out solution.

Product Details

Име на производот Мебел за ресторани по мерка на НЕИИ, 1950 retro American diner
Предмети Седишта за штандови
Size W1200 или 1500 или 1800 or custom *D600* H950mm
Дизајн Единечна страна, двојна страна, или обичај
Форма L форма, полукруг, 3/4 круг, долга клупа или обичај
Color Црна, кафеава, црвено, бело, сина, жолта и повеќе опции
материјал Дрвено + пена со висока густина + ткаенина винил
Стил Модерен / Класичен / Мебел по нарачка
Usage Мебел за ресторани / бистро / клуб бар / кафуле / брза храна / отворен простор
Пакување Едно парче / пакет
Време на испорака 2 - 4 недели по депонирањето
Предности -бесплатно решение

-отворен обичај

-брза пратка

FAQ:

-about American diner

classic retro American diner, always be popular in diner and house, we can provide whole collection, including booth , стол, bar stool sofa and teble.

.за NEYI

NEYI се фокусира на сопствен мебел за ресторан, бистро, кафуле ,брза храна и отворен простор.

Можеме да обезбедиме седење во штанд, стол, бар столче, софа и маса.

Сè е отворено за обичај за потреба од проект.

Нашата работилница се наоѓа во градот за мебел, ФИШАН КИНА, добредојде да ја посетите нашата работилница и продавница за продавници.

Ајде да изградиме нешто заедно.

.за седиштата во штандот

стандард со големина на седење за штанд е две седишта, три седишта и која било големина може да биде прилагодено.

кабината биде единечна, двојна страна.

форма на штанд, осамена клупа, L форма, U форма, половина круг, 3/4 круг и каква било форма според потребите на проектот.

.за стол и стол за бар

работи од дрвена или метална рамка.

пена со висока густина, и многу материјал за тапацир, вклучувајќи ткаенина, кожа, СТП кожа

.за маса

материјал за маса: дрво, ХПЛ, мермер или метален врв.

форма на маса, плоштад, правоаголник, круг, овална или неправилна форма е добредојдена.

база на маса: пошумен, челик, од нерѓосувачки челик.

.за бојата

повеќе од сто бои за тапацир, боење и маса, исто така, избор на база на маса.

Во друга страна, добредојде да ни испратите ваша lovingубовна потреба, можеме по нарачка да се направи.

.како да порачате

1).земи го она што ти се допаѓа

2).поправете ја бојата и колку

3).2-4 недели за нарачка, зависи од нарачката КОЛКУ

4).брза пратка

во друг случај, ако имате свој посебен план за проект, добредојде да ни го испратите вашиот план, цртеж или какви било слики,

нашиот тим ќе изготви решение, вклучувајќи дизајн на мебел и Колку за референца.

.време за нарачка

2-4 недели може да биде готов проект за ресторан и може да биде брз ако проектот е на списокот.

Испратете ни ја пораката до нас:

Прашање Сега
Прашање Сега